ԱԺ աշխատակիցներին շնորհվեցին դասային աստիճաններ
«ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության մասին» օրենքի 8-րդ հոդվածի համաձայն` խորհրդարանի նախագահ Սամվել Նիկոյանը եւ աշխատակազմի ղեկավար Վրեժ Գասպարյանը ապրիլի 17-ին աշխատակազմի 14 աշխատակիցների հանդիսավոր պայմաններում շնորհեցին օրենքով սահմանված համապատասխան դասային աստիճաններ: ԱԺ նախագահը 9-ը պետական ծառայողների շնորհեց ՀՀ պետական ծառայության 3-րդ դասի խորհրդականի դասային աստիճան:  ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարը 4 աշխատակցի շնորհեց ՀՀ պետական ծառայության 2-րդ դասի առաջատար ծառայողի դասային աստիճան եւ 1 աշխատակցի` ՀՀ պետական ծառայության 1-ին դասի կրտսեր ծառայողի դասային աստիճան:
ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանը շնորհավորեց ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչներին դասային աստիճան ստանալու կապակցությամբ` մաղթելով  արդյունավետ աշխատանք: Խորհրդարանի ղեկավարն ընդգծեց, որ Ազգային ժողովում աշխատում են արհեստավարժ ու բանիմաց մասնագետներ, որոնք մշտապես բարձր են պահում խորհրդարանի, մասնավորապես խորհրդարանի աշխատակազմի պատիվը:
ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի փորձագետ Լուիզա Չարխչյանը եւ ԱԺ աշխատակազմի քարտուղարության նիստերի ապահովման բաժնի գլխավոր մասնագետ Աստղիկ Անտոնյանը ներկաների անունից շնորհակալություն հայտնեցին ԱԺ ղեկավարությանը իրենց աշխատանքը գնահատելու համար` ընդգծելով, որ հետայսու կփորձեն իրենց ծառայողական պարտականությունները էլ ավելի մեծ պատասխանատվությամբ կատարել` նպաստելով օրենսդիր մարմնի գործունեության արդյունավետության բարձրացմանը:

On April 17 under the Article 8 of the law “State Service in the RA National Assembly” the Speaker of the Parliament Samvel Nikoyan and the Chief of Staff Vrezh Gasparyan solemnly conferred 14 employees class ranks stipulated by law. The NA Speaker conferred 9 state civil servants class rank of the 3rd class adviser of the RA State Service. The NA Chief of Staff conferred 4 employees class rank of the 2nd class leading servant of the RA State Service and 1 employee – class rank of the 1st class junior servant of the RA State Service.
NA Speaker Samvel Nikoyan congratulated the representatives of the NA Staff for receiving class ranks, wishing them effective work. The Head of the Parliament has underlined that professional and well-informed specialists work in the National Assembly, who always keep high the honour of the parliament, particularly, the Staff of the Parliament.
In the name of those present Luiza Charkhchyan, Expert of the NA Standing Committee on Social Affairs and Astghik Antonyan, Chief Specialist of the Session Support Division of the NA Staff Secretariat, has thanked the NA leadership for appreciating their work, underlining that from now on they will try to fulfill their service obligations with more responsibility, promoting the rise of the efficiency of the legislative body’s activity.